go top

Soccer Livescore - Live Scores, Soccer Results, Standings

advertisement

UPCOMING MATCHES

Home Away
Today
00:00 San Francisco Deltas Edmonton
00:00 Santos Atletico-PR
00:00 Colorado Springs Swope Park
00:00 Tulsa Roughnecks Los Angeles 2
00:30 Houston Dash W Chicago W
00:30 Saint Louis Cincinnati
00:30 San Antonio Rio Grande
02:00 Reno Portland 2
02:30 Sacramento Republic Oklahoma City Energy
04:00 Sayama W Parceiro Nagano W
04:00 Kunoichi W Vegalta Sendai W
04:00 Albirex Niigata W Urawa W
06:00 Edgeworth E. Brisbane Strikers
06:00 Busan Kyotong Changwon
08:00 Persib Bandung Bhayangkara Utd
08:00 Chindia Targoviste Braila
08:00 Cilegon United Pekanbaru
08:00 Persis Solo PSS Sleman
08:00 Sichuan Annapurna Suzhou Dongwu
08:00 Hainan Seamen Zhenjiang Huasa
08:00 Hebei Elite Beijing Technology
08:00 Jiangsu Yancheng Qingdao Jonoon
08:00 Jiangxi Liansheng Hunan Billows
08:00 Nantong Zhiyun Chengdu Qianbao
08:00 Shanghai JuJu Meizhou Meixian Techand
08:00 Shenyang Urban FC Heilongjiang Lava
08:00 Baotou Nanjiao Shenyan Dongjin
08:00 Dalian Boyang Yinchuan Helanshan
08:00 Shenzhen Ledman Shanghai Sunfun
08:15 Domazlice Usti nad Orlici
08:15 Unicov Hulin
08:15 Velke Mezirici Odra Petrkovice
08:30 Trnava B Puchov
08:30 Bologna U19 AC Milan U19
08:30 Petrzalka Akademia Slovan Bratislava B
09:00 Karlsruher U19 Hoffenheim U19
09:00 Arminia Klosterhardt U19 Dortmund U19
09:00 Schalke U19 Paderborn U19
09:00 Frankfurt W Sand W
09:00 Osnabruck U19 Holstein Kiel U19
09:00 Tomaszow Mazowiecki Polonia Warszawa
09:00 Pogon Szczecin II Przodkowo
09:15 Calcutta Customs Southern Samity
09:15 Mohammedan Rainbow
09:15 Railway Peerless
09:15 Tollygunge Agragami Patha Chakra
09:15 East Bengal Mohun Bagan
10:00 Seongnam Asan Mugunghwa
10:00 Seoul E. Busan
10:00 Albacete W Madrid C. W
10:00 Athletic Bilbao W Valencia W
10:00 Huelva W Espanyol W
10:00 Real Sociedad W Barcelona W
10:00 Levante W Betis W
10:00 Zaragoza CFF W Tenerife W
10:00 R. Rzeszow U19 Lublin U19
10:00 Santa Teresa W Atletico Madrid W
10:00 Espanyol Dep. La Coruna
10:00 Legia II Zambrow
10:00 Sleza Wroclaw Ruch Zdzieszowice
10:00 Rayo Vallecano W Sevilla FC W
10:00 Huesca Valladolid
10:30 Cizrespor Ankara Adliyespor
11:00 Spartaks Metta/LU
11:00 Esbjerg Koge
11:00 Viborg Roskilde
11:00 Kaiserslautern U19 Eintracht Frankfurt U19
11:00 Unterhaching U19 Augsburg U19
11:00 Slovacko W Sparta Prague W
11:00 Sunderland U23 West Ham U23
11:00 Brondby W Varde W
11:00 Durham W Tottenham W
11:00 F. Amager Skive
11:00 Fredericia Brabrand
11:00 Thisted FC Vejle
11:00 Orebro W Rosengard W
11:00 Keski-Uusimaa KTP
11:00 Klubi 04 JaPS
11:00 Mikkelin Kissat Kultsu
11:00 Sudet Legirus Inter
11:00 BK-46 SalPa
11:00 VIFK KuFu-98
11:00 Legnica 2 Gornik Z. 2
11:00 Xinjiang Tianshan Meizhou Hakka
11:00 Vendsyssel FF Nykobing
11:30 Hradec Kralove W Liberec W
11:30 S. Kerbura Sundbybergs
11:30 Arema FC Persija Jakarta
11:35 Beijing Renhe Shenzhen
12:00 ADO 20 Heemskerk UNA
12:00 HV and CV Quick USV Hercules
12:00 KVV Quick 20 Blauw Geel
12:00 Bayern Munich W Koln W
12:00 Rosmalen JVC '31 Cuijk
12:00 Slavia Prague W Lok. Brno W
12:00 FC Juventus Bucuresti Gaz Metan Medias
12:00 Hudiksvalls Bollnas
12:00 Mainz U19 Stuttgart U19
12:00 Espoo EsPa
12:00 Narpes Kraft TP-47
12:00 24 Erzincanspor Trabzon
12:00 Arsinspor Osmaniyespor
12:30 Sudtirol Bassano
12:30 AlbinoLeffe Gubbio
12:30 Pordenone Teramo
12:30 Vicenza FeralpiSalo
12:30 Mestre Triestina
12:30 Dongen Oostzaan
12:30 EVV HBS
12:30 Hsc 21 De Meern
12:30 Jong De Graafschap Be Quick 1887
12:30 Jong Vitesse Westlandia
12:30 Munsingen Luzern II
12:30 Bugsasspor Bandirmaspor
12:30 Kozan Duzcespor
12:30 Ankara Demirspor Erokspor
13:00 Nyva-V Podillya Khmelnytskyi
13:00 Aalst Seraing
13:00 Chatelet Oosterzonen
13:00 Knokke Hamme
13:00 Bielefeld U19 Fortuna Koln U19
13:00 Rubin Yalta Kyzyltash
13:00 Acren Sprimont-Comblain
13:00 Hamoir RFC Liege
13:00 Rebecquoise La Calamine
13:00 Solieres Sport Meux
13:00 Walhain UR La Louviere
13:00 KRC Harelbeke Bornem
13:00 Londerzeel Gullegem
13:00 Olsa Brakel Boom
13:00 Pepingen Saint Eloois
13:00 Tienen Overijse
13:00 Vosselaar Bocholter
13:00 Wijgmaal Tessenderlo
13:00 Mladost Ljeskopolje Bokelj
13:00 Osterlen FF Torns
13:00 Arsenal W Birmingham W
13:00 Chelsea W Bristol City W
13:00 Reading W Sunderland W
13:00 Yeovil W Manchester City W
13:00 Aston Villa W Brighton W
13:00 London Bees W Doncaster W
13:00 Millwall W Watford W
13:00 Oxford Utd W Sheffield FC W
13:00 Goteborg W Kristianstads W
13:00 Pitea W Hammarby W
13:00 Ibar Jedinstvo
13:00 Lovcen Celik Niksic
13:00 Ventspils Riga FC
13:00 Sodertalje FK Huddinge
13:00 Berane Mornar Bar
13:00 Igalo FK Cetinje
13:00 Nybro IFK Berga
13:00 Jezero Otrant
13:00 Albi W Soyaux W
13:00 Fleury 91 W Bordeaux W
13:00 Lyon W Paris FC W
13:00 Marseille W Montpellier W
13:00 Paris SG W Lille W
13:00 Rodez W Guingamp W
13:00 1.FK Svidnik Vranov
13:00 Krompachy Stropkov
13:00 Šarišské Michalany V. Revistia
13:00 Snina Giraltovce
13:00 Svit Plavnica
13:00 Roa W Grand Bodo W
13:00 Detva Kalinovo
13:00 Filakovo Krasno
13:00 Nova Bana Teplicka n. Vahom
13:00 Oravske Vesele Novohrad Lucenec
13:00 Infonet Tallinn II Tartu Welco
13:00 Tallinna Kalev Flora U21
13:00 Pendikspor Sakaryaspor
13:00 Sancaktepe Menemen Bld.
13:00 Sariyer Eyupspor
13:00 Bayrampasa Yomraspor
13:00 Anatolia Bagcilar Kirikhanspor
13:00 Kizilcaboluk Spor Kulubu Karacabey Birlikspor
13:30 Derry City Bray
13:30 Bugojno Capljina
13:30 Gabcikovo Belusa
13:30 Crystal Dubnica
13:30 FC Zlate Moravce B Velke Ludince
13:30 Nitra B Dun. Streda B
13:30 Bielsko-Biala Lechia Dzierzoniow
14:00 United of Manchester Tamworth
14:00 Sao Paulo Corinthians
14:00 Linkopings W Vittsjo W
14:00 Gwardia Koszalin Legionowo
14:00 Jazz Pori Tampere Utd
14:00 KaPa Peimari United
14:00 GBK Kokkola Villiketut
14:00 JBK Hercules
14:00 Sered Podbrezova B
14:00 Bahon D. Luzna
14:00 Bernolakovo Raca
14:00 Rohoznik Lozorno
14:00 Rovinka Pezinok
14:00 Slovan Most Slovan Ivanka
14:00 Unia Turza Slaska Zaglebie 2
14:00 Vajnory Svaty Jur
14:00 Botev Galabovo Strumska Slava
14:00 Lok. Sofia Nesebar
14:00 Montana Litex Lovech
14:00 Neftochimic Burgas Chernomorets Balchik
14:00 Rayo Vallecano Leonesa
14:05 Colon Santa FE Defensa y Justicia
14:15 Getafe Villarreal
14:30 FC Botosani FC Viitorul
14:30 Benatky Litomericko
14:30 Brozany Pisek
14:30 Stechovice Cizova
14:30 Cuneo Pisa
14:30 Botev Plovdiv Lok. Plovdiv
14:30 Monza Carrarese
14:30 Olbia Pontedera
14:30 Piacenza Arzachena
14:30 Siena Alessandria
14:30 Sambenedettese Padova
14:30 Poli Iasi Poli Timisoara
14:30 Gute Lidingo IFK
14:30 Jagodina FK Indjija
14:30 Metalac Temnic
14:30 Pivara Sloboda
14:30 Sindjelic Beograd Teleoptik
14:30 Backa Topola Bezanija
14:30 Buducnost Dobanovci Radnicki Pirot
14:30 Din. Vranje Proleter
14:30 Novi Pazar Radnicki 1923
14:30 Viterbese Giana Erminio
14:30 Saburtalo Tbilisi Shukura
15:00 Jihlava Ostrava
15:00 Karvina Brno
15:00 Bila Tserkva Ivano-Frankivsk
15:00 Naftovik-Ukrnafta Kramatorsk
15:00 Lviv Zhytomyr
15:00 Sumy Balkany Zorya
15:00 Mykolaiv 2 Sudnobudivnyk Mykolaiv
15:00 Nyva Ternopil Bukovyna
15:00 Krymteplytsia SKCHF Sevastopol
15:00 Arsenal Kiev Kolos Kovalyovka
15:00 FC Dnipro Cherkasy Zhemchuzhyna Odesa
15:00 Helios Volyn Lutsk
15:00 Inhulets FC Poltava
15:00 Kremin Desna
15:00 Mykolaiv Rukh Vynnyky
15:00 Obolon Brovar Kyjev Hirnyk-Sport
15:00 Bila Tserkva Nyva Ternopil
15:00 Dnipro-1 Met. Zaporozhye
15:00 Inhulets 2 Tavriya
15:00 O'Higgins Palestino
15:00 Ivano-Frankivsk Podillya Khmelnytskyi
15:00 Lviv Ahrobiznes Volochysk
15:00 Metalist 1925 Kharkiv Hornostayivka
15:00 Nova Kakhovka Dnipro
15:00 Nyva-V Zhytomyr
15:00 Real Pharma Nikopol
15:00 Skala Stryj Bukovyna
15:00 Pruszkow U19 Jagiellonia U19
15:00 Everton W Liverpool W
15:00 Arnedo Logrones Promesas
15:00 Arroyo Extremadura UD B
15:00 Atarfe Industrial Motril
15:00 Cabecense Xerez CD
15:00 Cartagena B UD Los Garres
15:00 CD Alcala Los Barrios
15:00 Club Siero Llanes
15:00 Cristo Atletico Arandina
15:00 Iruna Txantrea
15:00 Numancia B Real Burgos
15:00 Racing Club Villalbes Somozas
15:00 SD Deusto Real Sociedad C
15:00 Silla CF CD Bunol
15:00 Tedeon CD Calahorra
15:00 Textil Escudo Tropezon
15:00 Trival Valderas CP Parla
15:00 UP Plasencia Diocesano
15:00 Vilassar de Mar Pobla Mafumet
15:00 Villarrubia Madridejos
15:00 Yaiza CD Buzanada
16:00 Sparta Prague Teplice
16:00 Mqabba FC Melita FC
16:00 Sirens Vittoriosa
16:00 Aalesund Sogndal
16:00 Kristiansund Stabaek
16:00 Marsa FC Qrendi
16:00 Waremme OC Charleroi
16:00 Lillestrom Rosenborg
16:00 Molde Sandefjord
16:00 Sarpsborg 08 Odd
16:00 Stromsgodset Tromso
16:00 Aland Utd W GBK Kokkola W
16:00 Albacete R. Oviedo
16:00 Afjet Afyonspor Tuzlaspor
16:30 Santarcangelo Fermana
16:30 Bisceglie Sicula Leonzio
16:30 Ravenna Modena
16:30 Renate Reggiana
16:30 Eibar Celta Vigo
16:30 Las Palmas Leganes
16:30 Torpedo Kutaisi Dinamo Tbilisi
16:30 Haugesund U19 Viking U19
17:00 Grecia Cartagines
17:00 Santos DG Saprissa
17:00 Septemvri Sofia Ludogorets
17:00 Ankaragucu Samsunspor
17:00 Erzurum BB Boluspor
17:00 Giresunspor Elazigspor
17:00 Adana Demirspor Adanaspor AS
17:00 Manisaspor Istanbulspor AS
17:00 Altinordu Gaziantepspor
17:00 Umraniyespor Denizlispor
17:00 Balikesirspor Rizespor
17:00 Gaziantep Eskisehirspor
17:05 Olimpo Bahia Blanca Gimnasia L.P.
17:30 FCSB Din. Bucuresti
18:00 Valerenga Brann
18:00 Cadiz CF Numancia
18:00 Ottawa Fury Louisville City
18:15 Zejtun Corinthians San Gwann FC
18:15 Rabat Ajax Zebbug
18:30 Livorno Pistoiese
18:30 Prato Gavorrano
18:30 Deportes Temuco U. Catolica
18:30 Zaragoza Gimnastic
18:30 Arezzo Lucchese
18:45 Real Sociedad Valencia
19:00 Atletico GO Cruzeiro
19:00 Coritiba Botafogo RJ
19:00 Cobreloa D. Puerto Montt
19:00 Fluminense Palmeiras
19:00 Cobresal Barnechea
19:00 S. Morning Rangers
19:00 Valdivia Nublense
19:00 Chapecoense-SC Ponte Preta
19:00 Bogota Cartagena
19:00 Bethlehem Pittsburgh
19:00 Iberia Magallanes
19:00 San Marcos de Arica San Felipe
19:00 Union La Calera Coquimbo
19:00 La Serena Copiapo
19:05 Rosario Central Banfield
19:30 Limon Alajuelense
20:00 Jacksonville A. Miami FC
20:00 Sport Boys Los Caimanes
20:00 Herediano Carmelita
20:00 U.C.R. Guadalupe
20:00 Atletico F.C. Fortaleza
20:00 Carlos Manucci Alfredo Salinas
20:00 Huaral Sport Victoria
20:00 Santa Rosa Cesar Vallejo
20:00 Sport Ancash Deportivo Coopsol
20:00 Sport Loreto Hualgayoc
20:00 Willy Serrato Defensor La Bocana
20:30 Liberia Zeledon
20:30 Llaneros Chico
21:00 S. Wanderers A. Italiano
21:05 River Plate Argentinos Jrs
22:00 Atletico-MG Vitoria
22:00 Bahia Gremio
22:00 Sao Bento Confianca
22:00 Vancouver Whitecaps 2 Phoenix Rising
22:00 Sky Blue W North Carolina Courage W
23:00 Real Santander Quindio
23:05 Racing Club San Martin S.J.
23:30 Huachipato Deportes Iquique
2017-09-25
01:00 Seattle Reign W Kansas City W
08:00 Persibat Batang PSIS Semarang
08:00 PSMS Medan Persita
11:30 Bali United Perseru Serui
11:30 Pusamania Borneo Balikpapan
11:30 Semen Padang Barito Putera
12:00 Reading U23 Norwich U23
12:00 Coventry U23 Ipswich U23
13:00 Bristol City U23 Crystal Palace U23
13:00 Cardiff U23 Charlton U23
13:00 Huddersfield U23 Crewe U23
13:00 Sheffield Utd U23 Barnsley U23
13:00 Watford U23 QPR U23
13:00 Umraniyespor Denizlispor
13:00 Inhulets 2 Tavriya
13:00 Mykolaiv 2 Sudnobudivnyk Mykolaiv
14:00 Din. Vranje Proleter
14:00 That Ras Shabab Al Ordon
14:00 Botev Vratsa Tsarsko Selo
14:00 Ludogorets II Sozopol
14:00 Maritsa Plovdiv Pomorie
14:00 Oboriste Lok. Gorna
15:00 Arsenal Kiev Kolos Kovalyovka
15:00 Helios Volyn Lutsk
15:00 Obolon Brovar Kyjev Hirnyk-Sport
15:00 Skala Stryj Ahrobiznes Volochysk
15:00 FC Botosani FC Viitorul
16:00 Adana Demirspor Adanaspor AS
16:00 Balikesirspor Rizespor
16:30 Al Buqaa Al Faisaly Amman
16:30 Aqaba Al Jazeera Amman
17:00 Liberec Slovacko
17:00 Sarpsborg 08 Odd
17:00 Sylvia Linkoping City
17:00 Beroe Levski
17:25 FK Liepaja Jelgava
17:30 Astra CFR Cluj
18:00 Aston Villa U23 Brighton U23
18:00 Blackburn U23 Fulham U23
18:00 Everton U23 Arsenal U23
18:00 West Brom U23 Southampton U23
18:00 Colchester U23 Millwall U23
18:00 Hull City U23 Burnley U23
18:00 Newcastle Utd U23 Wolves U23
18:20 Cork City Dundalk
18:30 Barcelona B Lugo
18:45 St. Patricks Shamrock Rovers
18:45 Hitchin St Ives
18:45 Arezzo Lucchese
19:00 Betis Levante
22:05 Lanus Newells Old Boys
23:00 Sport Recife Vasco
23:00 Pereira Leones
23:30 CSA Tombense
2017-09-26
00:05 Estudiantes L.P. San Lorenzo
01:00 Cucuta U. Magdalena
08:00 Sriwijaya Persela Lamongan
08:00 Kalteng Putra Persebaya
08:00 PSBS Biak Numfor Semeru Fc Lumajang
11:30 Gresik Madura United
11:30 PS TNI Mitra Kukar
13:00 Nottingham U23 Birmingham U23
13:00 Sampdoria U19 Torino U19
13:30 Borec Tikves
13:30 Bregalnica Stip Kozuv Gevgelija
13:30 Makedonija GP KF Gostivar
13:30 Osogovo Sasa
13:30 Pobeda Valandovo Plackovica
13:30 Struga Trim and Lum Lok. Skopje
13:30 Teteks Novaci
13:30 Turnovo Belasica
13:30 Vellazerimi Euromilk
13:30 Zajazi Labunishta
14:00 Siracusa Andria
15:00 Bordeaux U19 Salzburg U19
16:00 Stumbras 2 Banga
16:00 Zimbru Chisinau U19 Vllaznia U19
16:00 Bel Abbes USM Alger
16:30 Al Hussein Al Yarmouk
17:00 Kramfors-Alliansen W Uppsala W
17:00 Hammarby U19 Ajax U19
17:30 AIK W Djurgarden W
18:00 CR Belouizdad ES Setif
18:00 JS Kabylie Tadjenant
18:00 Oran Bel Abbes
18:00 USM Blida Hussein Dey
18:00 Constantine MC Alger
18:00 Medea Biskra
18:00 Saoura Paradou
18:00 USM Alger Harrach
18:45 East Thurrock St. Albans
18:45 Kettering Banbury
18:45 Kings Langley Gosport
18:45 Kings Lynn Biggleswade Town
18:45 Merthyr Town Tiverton
18:45 Redditch Slough
18:45 St. Neots Royston
18:45 Brightlingsea Wingate and Finchley
18:45 Enfield Town Leiston
18:45 Lowestoft Thurrock
18:45 Tonbridge Dorking
18:45 Dunstable Town Bishop's Stortford
18:45 Weymouth Basingstoke
18:45 Ashton Utd Workington
18:45 Grantham Sutton Coldfield
18:45 Hednesford Altrincham
18:45 Lancaster Witton
18:45 Marine Farsley
18:45 Matlock Shaw Lane
18:45 Rushall Coalville
18:45 Warrington Stourbridge
18:45 Harlow Needham Market
18:45 Hendon Staines
18:45 Tooting and Mitcham Folkestone
22:15 Criciuma Figueirense
22:15 Brasil de Pelotas Luverdense
22:15 Santa Cruz Ceara
23:30 Boa Goias
23:30 Oeste Londrina
23:30 Parana Nautico
23:30 Vila Nova FC CRB
Postp. Merstham Billericay
Postp. Metropolitan Burgess Hill
2017-09-27
00:30 ABC Juventude
00:30 Paysandu PA Guarani
01:30 Pereira Leones
06:30 Persipura Jayapura PSM Makassar
08:00 Madura FC Persiwa Wamena
08:00 Martapura PSMP Mojokerto
10:00 Plzen U19 Hradec Kralove U19
10:00 Asan Mugunghwa Daejeon
10:30 Sultanbeyli Cizrespor
10:30 Erbaaspor Halide E.
12:00 Sivas Belediyespor Keciorengucu
12:00 Etimesgut Sancaktepe
12:00 Ofspor Bayburt
12:00 Diyarbekirspor Ergene Velimese
12:00 Arsinspor Tarsus
12:00 Sanliurfa Bld. Payasspor
12:30 Altindag Bld. Bergama Bld.
12:30 Duzcespor Manisa
12:30 Anadolu Selcukspor Sanliurfaspor
12:30 Nigde Belediyespor Altay
13:00 Ankara Adliyespor Duzyurtspor
13:00 Osmaniyespor Karacabey Birlikspor
13:00 Bordeaux U19 Salzburg U19
13:00 Brodarac U19 Maccabi Haifa U19
13:00 Hammarby U19 Ajax U19
13:00 Basel W Aarau W
13:00 Nitra U19 Shkendija U19
13:00 Luzern W Grasshoppers W
13:00 Sutjeska U19 Honved U19
13:00 Yverdon W Young Boys W
13:00 Bursaspor U19 Saburtalo Tbilisi U19
13:00 Dudelange U19 Sparta Prague U19
13:00 Esbjerg U19 KaPa U19
13:00 FK Liepaja U19 Shakhtyor Soligorsk U19
13:00 K. Almaty U19 Krasnodar U19
13:00 UC Dublin U19 Molde U19
13:00 Bandirmaspor Hacettepe
13:00 Karagumruk Nazillispor
13:00 Silivrispor Pendikspor
13:00 Eyupspor Inegolspor
13:00 Kocaeli Birlikspor Sariyer
13:00 Orhangazispor Catalca
13:00 Erokspor Kayseri Erciyesspor
13:00 Turgutluspor Muglaspor
13:00 Yesil Bursa Anatolia Bagcilar
13:00 Aydinspor Kocaelispor
13:00 Tekirdagspor Corum
13:00 Utas Usakspor Elaziz Bld.
13:00 Bordeaux U19 Salzburg U19
13:00 Brodarac U19 Maccabi Haifa U19
13:00 Bursaspor U19 Saburtalo Tbilisi U19
13:00 Din. Bucuresti U19 Lok. Zagreb U19
13:00 Dudelange U19 Sparta Prague U19
13:00 Esbjerg U19 KaPa U19
13:00 Kirklarelispor Zonguldak
13:00 FK Liepaja U19 Shakhtyor Soligorsk U19
13:00 Sakaryaspor Gumushanespor
13:00 Hammarby U19 Ajax U19
13:00 Inter U19 Dynamo Kiev U19
13:00 K. Almaty U19 Krasnodar U19
13:00 Legia U19 Breidablik U19
13:00 Ludogorets U19 Zeljeznicar U19
13:00 Nitra U19 Shkendija U19
13:00 Bodrumspor Afjet Afyonspor
13:00 Breidablik U19 Legia U19
13:00 Sutjeska U19 Honved U19
13:00 Menemen Bld. Amedspor
13:00 UC Dublin U19 Molde U19
13:00 Zimbru Chisinau U19 Vllaznia U19
13:00 Erzin Batman Petrolspor
13:00 Kemerspor 2003 Bayrampasa
13:00 Golcukspor Ankara Demirspor
13:00 Kirikhanspor 24 Erzincanspor
13:00 Tire Pazarspor
13:30 Nemsova Crystal
13:30 Laci KS Sopoti Librazhd
13:30 Luftetari Gjirokastra Elbasani
13:30 Lushnja Apolonia Fier
13:30 Teuta Terbuni
13:30 Beselidhja Lezha FC Shenkolli
13:30 Bylis Berat
13:30 Erzeni Burreli
13:30 Flamurtari Dinamo Tirana
13:30 Kamza Iliria Kruja
13:30 KF Tirana Besa Kavaje
13:30 Korabi Peshkopi Cerrik
13:30 Kukesi Egnatia Rrogozhine
13:30 Partizani Kucove
13:30 Pogradeci Shkumbini Peqin
13:30 Vllaznia Kastrioti
13:30 Berane Lovcen
13:30 Bokelj Grbalj
13:30 Ibar Otrant
13:30 Igalo Stijena
13:30 Iskra Buducnost
13:30 Mornar Bar Decic
13:30 Sutjeska Rudar
13:30 Zeta Mladost Podgorica
14:00 Valasske Mezirici Ostrava
14:00 D. Luzna Rohoznik
14:00 Beselidhja Lezha FC Shenkolli
14:00 Barranquilla Quindio
14:00 Spartaks RFS
14:30 Brozany Vysehrad
14:30 Prevysov Zapy
14:30 KKS Kalisz Lech Poznan 2
14:30 Litomericko Chrudim
14:30 Nymburk Kraluv Dvur
14:30 Cizova Vltavin
14:30 Dobrovice Usti nad Orlici
14:30 Jirny Benatky
14:30 Pisek Domazlice
14:30 Stechovice Benesov
16:00 Levadia U21 Flora U21
16:00 Fethiyespor Kahramanmarasspor
16:00 Karsiyaka Bugsasspor
16:00 Bucaspor Tokatspor
16:00 Mersin Hatayspor
16:00 Dardanelspor Kozan
16:00 Vanspor Bld. Darica Genclerbirligi
16:00 Klepp W Avaldsnes W
16:30 Dusseldorf U19 Leverkusen U19
16:30 Asarums W Rosengard W
17:00 Jitex W Goteborg W
17:00 Kalmar W Kristianstads W
17:00 Mariebo W Linkopings W
17:00 Vasteras W Eskilstuna United W
17:00 Vaxjo DFF W Vittsjo W
17:00 Valerenga W Stabaek W
17:30 Dosjobro IF W Bunkeflo W
17:30 Mossens W Qviding W
18:00 Leicester U23 Hertha Berlin II
18:00 Alvsjo W Bollstanas W
18:00 Tyreso W Hammarby W
18:00 Zurich II YF Juventus
18:00 Oberwallis Naters Echallens
18:00 Delemont Solothurn
18:30 FF Lugano 1976 W Zurich W
18:30 Caernarfon Ruthin
19:00 Bethlehem Tampa Bay
22:30 Internacional America MG
22:30 Harrisburg City Islanders Ottawa Fury
23:30 Toronto FC 2 Louisville City
Postp. Mamurrasi Skenderbeu
2017-09-28
00:00 Jacksonville A. Indy Eleven
02:00 Santos DG Herediano
08:00 Pekanbaru PSS Sleman
08:00 Persis Solo Cilegon United
12:00 Bohemians Prague W Pardubice W
12:00 CSAD Havirov W Olomouc W
12:00 Lubina W Hodonin W
12:00 Mnichovo H. W Branik W
12:00 Sazava u L. W Bohemians 1905 W
12:00 Teplice W Caslav W
12:00 TJ Hradek W Rakovnik W
12:00 Vsetin W Brno W
12:00 12 Bingol Yomraspor
12:00 Trabzon Yeni Orduspor
12:30 Kirikhanspor 24 Erzincanspor
12:30 Osmaniyespor Karacabey Birlikspor
13:00 Ch. Odessa U21 Vorskla Poltava U21
13:00 Zorya U21 Dynamo Kiev U21
13:00 Oleksandriya U21 Zirka Kropyvnytskyi U21
13:00 Shakhtar Donetsk U21 Karpaty U21
13:00 Bodrumspor Afjet Afyonspor
13:00 Tuzlaspor Kastamonuspor
13:00 Tepecik Kizilcaboluk Spor Kulubu
13:00 Olimpik Donetsk U21 Mariupol U21
13:00 Veres Rivne U21 Stal Kamianske U21
16:00 Maardu Tartu Welco
16:30 Eintracht Frankfurt U19 Wehen U19
2017-09-29
06:30 Perseru Serui Arema FC
08:00 Persibat Batang PSMS Medan
08:00 Persita PSIS Semarang
10:00 Daejeon Korail Changwon
10:00 Mokpo City Gangneung
11:30 Bhayangkara Utd Bali United
12:00 Mlada Boleslav U19 Karvina U19
12:00 Pribram U19 Sigma Olomouc U19
12:00 Birmingham U23 Derby U23
12:00 Newcastle Utd U23 Burnley U23
13:00 Bezanija Din. Vranje
13:00 Oleksandriya U21 Zirka Kropyvnytskyi U21
13:00 Olimpik Donetsk U21 Mariupol U21
13:00 Poti Dinamo Tbilisi
13:30 Fiorentina U19 Lazio U19
14:00 Shukura Samtredia
14:00 MKS Trzebinia Siersza Karpaty Krosno
14:30 Lok. Plovdiv Septemvri Sofia
15:00 Gaz Metan Medias FC Botosani
15:00 Rukh Vynnyky Inhulets
15:00 Boluspor Altinordu
16:00 Banga Nevezis Kedainiai
16:00 Vilniaus Vytis Dainava Alytus
16:00 Melita FC Pieta Hotspurs
16:00 Wikielec Swit
16:30 Radomiak Radom GKS Jastrzebie
17:00 Bodens Pitea
17:00 Brann Kristiansund
17:00 Vereya Slavia Sofia
17:00 ROW Rybnik Gwardia Koszalin
17:30 Achilles 29 W PSV W
17:30 AZ Alkmaar W PEC Zwolle W
17:30 Den Haag W Excelsior/Barendrecht W
17:30 Twente W Heerenveen W
17:30 Poli Timisoara CS U. Craiova
18:00 Aston Villa U23 West Brom U23
18:00 Barnsley U23 Leicester U23
18:00 Blackburn U23 Cardiff U23
18:00 Bristol City U23 Stoke City U23
18:00 Bury U23 Wolves U23
18:00 Charlton U23 Liverpool U23
18:00 Colchester U23 Swansea U23
18:00 Hull City U23 Exeter U23
18:00 Nottingham U23 Middlesbrough U23
18:00 Portsmouth U23 Everton U23
18:00 Sheffield Utd U23 Ipswich U23
18:00 Southampton U23 Watford U23
18:00 Sunderland U23 Brighton U23
18:00 Liverpool W Reading W
18:00 Sursee Buochs
18:00 Le Mans Stade Briochin
18:15 Vittoriosa Zabbar
18:15 Teplice Liberec
18:30 Leonesa Almeria
19:00 Celta Vigo Girona
22:05 Defensa y Justicia Huracan
22:05 Union de Santa Fe Olimpo Bahia Blanca
22:15 Figueirense Parana
23:00 Curico Unido Antofagasta
23:30 Londrina CRB
2017-09-30
00:00 Kansas City W Houston Dash W
00:15 Atl. Tucuman Belgrano
03:00 Albirex Niigata W Vegalta Sendai W
04:00 Beleza W Kunoichi W
04:00 Parceiro Nagano W Nojima Stella W
06:00 Gyeongju KHNP Gimhae
06:00 Asan Mugunghwa Suwon City
06:00 Daejeon Korail Changwon
08:00 Mitra Kukar Sriwijaya
08:00 Bucheon FC 1995 Anyang
08:00 Seoul E. Daejeon
08:00 Persebaya Semeru Fc Lumajang
08:00 PSBS Biak Numfor Kalteng Putra
08:00 Arges Pitesti Chindia Targoviste
08:00 Braila Metaloglobus
08:00 Foresta Suceava Balotesti
08:00 Luceafarul Oradea AFC Hermannstadt
08:00 Miroslava Afumati
08:00 Pandurii Satu Mare
08:00 Politehnica Timisoara Calarasi
08:00 Ripensia Timisoara Mioveni
08:00 Sportul Snagov UTA Arad
08:00 Targu Mures Clinceni
08:15 Chrudim Benatky
08:15 Pisek Stechovice
08:30 Slovacko U19 Frydek-Mistek U19
08:30 Zlin U19 Bohemians 1905 U19
08:30 Presov B Krompachy
09:00 Brno U19 Opava U19
09:00 FK Pardubice U19 Plzen U19
09:00 Slavia Prague U19 Ceske Budejovice U19
09:00 Sparta Prague U19 Hradec Kralove U19
09:00 Teplice U19 Ostrava U19
09:00 AZS PWSZ Walbrzych W Mitech Zywiec W
09:00 Czarni Sosnowiec W Medyk Konin W
09:00 Gorzno W LUKS Sportowa Czworka Radom W
09:00 Mks Olimpia Szczecin W Biala Podlaska W
09:00 UKS SMS Lodz W UJ Krakow W
09:00 Leczna W AZS Wroclaw W
09:00 Lok. Brno W Hradec Kralove W
09:00 Bremen U19 Heidenheim U19
09:00 Dresden U19 B. Monchengladbach U19
09:00 Jagiellonia U19 LKS Lodz U19
09:00 Freiburg U19 Bochum U19
09:00 Hoffenheim U19 Hannover U19
09:00 Ingolstadt U19 Sandhausen U19
09:00 Kaiserslautern U19 Bayern U19
09:00 Magdeburg U19 Hertha U19
09:00 RB Leipzig U19 Schalke U19
09:00 Duisburg U19 Dusseldorf U19
10:00 Mokpo City Gangneung
10:00 Aston Villa U18 Leicester U18
10:00 Everton U18 Manchester United U18
10:00 Stoke City U18 West Brom U18
10:00 Wolverhampton U18 Liverpool U18
10:00 Cheonan City Busan Kyotong
10:00 Wolka Pelkinska Ostrowiec Swietokrzyski
10:00 Rakvere Levadia U21
10:00 Korona Kielce U19 Progres Krakow U19
10:00 Plock U19 OKS Stomil U19
10:00 Slask W. U19 Legnica U19
10:00 Vaxjo DFF W Sundsvall W
10:00 Lech Poznan 2 Gryfino
10:00 Denizlispor Gaziantep
10:00 Istanbulspor AS Adana Demirspor
10:00 B. Gdynia Wierzyca
10:05 Chelsea U18 Fulham U18
10:30 Brighton U18 Arsenal U18
10:30 Reading U18 Tottenham U18
10:30 Varde W Vejle W
11:00 West Ham U18 Norwich U18
11:00 Swit Skolwin Solec K.
11:00 Lindome Tenhults
11:00 JaPS Sudet
11:00 KTP Mikkelin Kissat
11:00 Kultsu Klubi 04
11:00 Legirus Inter Lahti Akatemia
11:00 Mikkeli Keski-Uusimaa
11:00 EsPa BK-46
11:00 MuSa NuPS
11:00 SalPa TPV
11:00 Tampere Utd KaPa
11:00 Viikingit Jazz Pori
11:00 Hercules AC Kajaani
11:00 Kajaanin Haka VIFK
11:00 TP-47 OTP
11:00 Villiketut Narpes Kraft
11:00 Dep. La Coruna Getafe
11:00 Kiffen PEPO
11:00 Peimari United Espoo
11:00 KuFu-98 JBK
11:00 PK-37 GBK Kokkola
11:00 AC Milan U19 Napoli U19
11:00 Sleza Wroclaw Unia Turza Slaska
11:00 Valerenga W LSK Kvinner W
11:00 Jelgava Ventspils
11:30 Manchester City W Arsenal W
11:30 Liberec W Slovacko W
11:30 Persela Lamongan Gresik
11:30 Persija Jakarta PS TNI
11:30 AIK W Ostersunds W
11:30 Newcastle Utd U18 Blackburn U18
11:45 Etar CSKA Sofia
12:00 Zalgiris 2 Silute
12:00 Taftea IK Moron
12:00 Timra Ostersund IFK
12:00 Valbo FF Bollnas
12:00 Aspudden Tellus Karlslunds
12:00 Forward Stromsbergs
12:00 Eskilsminne Varbergs GIF
12:00 Torslanda Hittarps
12:00 Vinbergs Tvaakers
12:00 Grebbestads Gauthiod
12:00 Vanersborgs IF Skoftebyns
12:00 IFK Hassleholm Rappe GOIF
12:00 Kvarnby IFK Berga
12:00 Lunds Asarums
12:00 Pallokissat Kuopio W HJK W
12:00 TPS W PK-35 Vantaa W
12:00 Tauras Taurage Vilniaus Vytis
12:00 Trakai 2 Kruoja
12:15 Uppsala W Kungsbacka W
12:30 Banik Prievidza Galanta
12:30 Puchov FC Zlate Moravce B
12:30 Harkemase Boys ODIN '59
12:30 VVOG ASWH
12:30 Sicula Leonzio Catanzaro
12:30 Teplicka n. Vahom Namestovo
12:30 FK Nove Zamky Trnava B
12:30 Holmalunds W Umea W
12:30 Banovce n. Bebravou Dun. Streda B
12:30 Dubnica MFK Topolcany
12:30 Novohrad Lucenec Cadca
12:30 L. Hradok Rimavska Sobota
12:30 Zarnovica Filakovo
12:30 Akragas Siracusa
12:30 Gaziantepspor Ankaragucu
13:00 Radnicki 1923 Backa Topola
13:00 Basel W FF Lugano 1976 W
13:00 Young Boys W Luzern W
13:00 Garbarnia S. Wola
13:00 Hodonin Velke Mezirici
13:00 Hulin HFK Olomouc
13:00 Mohelnice Hlucin
13:00 Sokol Aleksandrow Lodz Zambrow
13:00 AS Roma U19 Bologna U19
13:00 Torino U19 Verona U19
13:00 Udinese U19 Sampdoria U19
13:00 Ch. Odessa U21 Vorskla Poltava U21
13:00 Shakhtar Donetsk U21 Karpaty U21
13:00 Veres Rivne U21 Stal Kamianske U21
13:00 Zorya U21 Dynamo Kiev U21
13:00 Benevento U19 Palermo U19
13:00 Cittadella U19 Venezia U19
13:00 Crotone U19 Foggia U19
13:00 Sroda Centra Ostrow Wielkopolski
13:00 Empoli U19 Entella U19
13:00 Novara U19 Spal U19
13:00 Salernitana U19 Perugia U19
13:00 Spezia U19 Cremonese U19
13:00 Ternana U19 Cagliari U19
13:00 Elva Tallinna Kalev
13:00 Soderhamns Anundsjo
13:00 Sundbybergs Eskilstuna City
13:00 Swansea U23 Celtic U23
13:00 Dalstorps Ullareds IK
13:00 Hoganas Savedalens
13:00 Varmbols Rynninge
13:00 Lerums IS Lidkopings FK
13:00 Vimmerby Hassleholms IF
13:00 Proleter Buducnost Dobanovci
13:00 Radnicki Pirot Metalac
13:00 Teleoptik Novi Pazar
13:00 Hovas W Vasteras W
13:00 Bunkeflo W Vittsjo W
13:00 FK Indjija Sindjelic Beograd
13:00 Sloboda Jagodina
13:00 Temnic Pivara
13:00 Kristianstads W Rosengard W
13:00 LKS Lomza Tomaszow Mazowiecki
13:00 Kleinmunchen W Sankt Polten W
13:00 Metta/LU RFS
13:00 Boljan W Kalmar W
13:00 Black Stars Luzern Kickers
13:00 Chievo U19 Juventus U19
13:00 Genoa U19 Sassuolo U19
13:00 Lisen Kromeriz
13:00 Giraltovce Svit
13:00 Odra Petrkovice Prostejov
13:00 Stropkov Šarišské Michalany
13:00 Uhersky Brod Unicov
13:00 Vranov Roznava
13:00 Vyskov Rymarov
13:00 Kyzyltash Ocean Kerch
13:00 Rozwoj Katowice Gryf Wejherowo
13:00 Lokomotiv Tbilisi Dinamo Batumi
13:00 Orleta Radzyn Podlaski Avia Swidnik
13:30 Lisse HFC
13:30 Rijnsburgse VVSB
13:30 Airbus Ruthin
13:30 Caernarfon Queens Park
13:30 Caersws FC Flint
13:30 Denbigh Penrhyncoch
13:30 Guilsfield Llandudno Junction
13:30 Holyhead Gresford
13:30 Holywell Porthmadog
13:30 Barendrecht TEC
13:30 Huragan Moraq Legia II
13:30 Kozakken Boys De Dijk
13:30 Lienden HHC
13:30 Velez Mostar Zivinice
13:30 Gradacac HNK Orasje
13:30 Jedinstvo Bihac TOSK Tesanj
13:30 Metalleghe Travnik
13:30 Olimpic Sarajevo Bratstvo Gracanica
13:30 AFC Nove Mesto Spisska Nova Ves
13:30 Komarno Zvolen
13:30 Samorin L. Mikulas
13:30 Skalica Pohronie
13:30 Pezinok D. Luzna
13:30 Svaty Jur Petrzalka Akademia
13:30 GVVV Excelsior Maassluis
13:30 IJsselmeervogels Jong Sparta Rotterdam
14:00 Sola Oswiecim Lublin
14:00 Assyriska IK Halmia
14:00 Elblag GKS Belchatow
14:00 Legionowo Kluczbork
14:00 Siarka Tarnobrzeg Blekitni Stargard
14:00 Warta Poznan LKS Lodz
14:00 Wisla Pulawy Pruszkow
14:00 Ursus Warszawa Elk
14:00 Jarocin Wda Swiecie
14:00 Kleczew KP Starogard Gdanski
14:00 Przodkowo Elana Torun
14:00 Gwarek Tarnowskie Gory Glubczyce
14:00 Lechia Dzierzoniow KS Polkowice
14:00 Piast Zmigrod Skra
14:00 Pniowek Legnica 2
14:00 Ruch Zdzieszowice Brzeg
14:00 Chelmianka Chelm NKP Podhale Nowy Targ
14:00 S. Rzeszow Jaroslaw
14:00 Wislanie Jaskowice R. Rzeszow
14:00 Gaellivare Malmberget Skelleftea
14:00 Habo Lidingo IFK
14:00 Kumla Haninge
14:00 Linkoping City Boo FF
14:00 Buckie Thistle Fort William
14:00 Dalbeattie Star Cumbernauld Colts
14:00 Motala Huddinge
14:00 Clachnacuddin Strathspey Thistle
14:00 Edinburgh University East Kilbride
14:00 Varmdo Orebro Syr.
14:00 Cove Rangers Wick Academy
14:00 Gala Fairydean Civil Service Stroll
14:00 Deveronvale Inverurie Loco Works
14:00 Hawick Royal Albert East Stirlingshire
14:00 Forres Mechanics Fraserburgh
14:00 Selkirk Spartans
14:00 Huntly Turriff Utd
14:00 Stirling University Edusport Academy
14:00 Keith Lossiemouth
14:00 Whitehill Welfare Vale Of Leithen
14:00 FBK Karlstad Stenungsunds
14:00 Donji Sepak Tekstilac
14:00 Trollhattan Vanersborgs FK
14:00 Podrinje Janja Zeljeznicar Banja Luka
14:00 Vargarda IK Nordvarmland
14:00 Sutjeska Foca Kozara
14:00 Zvijezda 09 Prijedor
14:00 Nesebar Neftochimic Burgas
14:00 AD Oliveirense Mondinense
14:00 Alcanenense Coruchense
14:00 Atletico Arcos Torcatense
14:00 Gretna 2008 BSC Glasgow
14:00 Canelas 2010 Amarante
14:00 Dagenham and Red. Torquay
14:00 Casa Pia Armacenenses
14:00 Dover Ath. Solihull
14:00 Cinfaes Salgueiros
14:00 Eastleigh Chester
14:00 Coimbroes Pedras Rubras
14:00 Ebbsfleet Halifax
14:00 Estrela Vendas Novas SC Farense
14:00 Gateshead Boreham Wood
14:00 Felgueiras Gondomar
14:00 Leyton Orient Fylde
14:00 Ferreira de Aves Oleiros
14:00 Woking Hartlepool
14:00 Gafanha Marinhense
14:00 Wrexham Sutton
14:00 Lusitano FCV SB Castelo Branco
14:00 Lusitano VRSA Oriental
14:00 Merelinense SC Mirandela
14:00 Nogueirense Fornos de Algodres
14:00 Pero Pinheiro Guadalupe
14:00 Sao Martinho Vizela
14:00 SC Espinho Sanjoanense
14:00 Brora Rangers Nairn County
14:00 Vilafranquense Sacavenense
14:00 Rothes Formartine Utd
14:00 Vilaverdense Aroes
14:00 Sheffield FC W London Bees W
14:00 Botev Galabovo Ludogorets II
14:00 Strumska Slava Chernomorets Balchik
14:00 Valladolid Cordoba
14:00 Cham Old Boys
14:00 Koniz Basel II
14:00 Stade Nyonnais United Zurich
14:00 Zurich II La Chaux-De-Fonds
14:00 Lausanne II Martigny
14:00 Rennes II Granville
14:00 Baden Bassecourt
14:00 Luzern II Solothurn
14:00 Aland Utd W ONS Oulu W
14:00 Eschen Tuggen
14:00 Mendrisio-Stabio Gossau
14:00 Red Star Zurich Wettswil-Bonstetten
14:00 St. Gallen II Bellinzona
14:00 Drina Zvornik Slavija
14:00 Mrkonjic Grad Sloga Doboj
14:00 Epinal Lyon II
14:00 Avaldsnes W Arna-Bjornar W
14:00 Kafa TSK Simferopol
14:00 Yevpatoriya SKCHF Sevastopol
14:00 Falubaz Zielon. BKS Bielsko
14:15 Sevilla Malaga
14:30 Bruhl YF Juventus
14:30 Trapani Casertana
14:30 Virtus Francavilla Reggina 1914
14:45 Bistritsa Botev Plovdiv
15:00 Jablonec Mlada Boleslav
15:00 Jihlava Sigma Olomouc
15:00 Ostrava Zlin
15:00 Slovacko Karvina
15:00 Mikashevichi FC Slonim
15:00 Neman Agro Luch Minsk
15:00 Orsha Smolevichi STI
15:00 Arsenal Kiev FC Dnipro Cherkasy
15:00 Kolos Kovalyovka Volyn Lutsk
15:00 Baranovici Osipovici
15:00 Chimik Svetlogorsk Lokomotiv Gomel
15:00 Energetik-BGU Lida
15:00 Volna Pinsk Torpedo Minsk
15:00 Dnipro Mykolaiv 2
15:00 Hornostayivka Real Pharma
15:00 Podillya Khmelnytskyi Skala Stryj
15:00 Polonia Warszawa Ostroda
15:00 Smorgon Belshina
15:00 Bavois Sion II
15:00 FC Poltava Helios
15:00 Rukh Vynnyky Inhulets
15:00 U. Espanola U. De Chile
15:00 Litex Lovech Maritsa Plovdiv
15:00 Eskisehirspor Manisaspor
15:00 FC Viitorul Poli Iasi
15:00 Furiani Agliani Viry-Chatillon
15:00 Etoile-Carouge Young Boys II
15:00 Seuzach Thalwil
15:00 Andrezieux Schiltigheim
15:00 Harnosands Hudiksvalls
15:00 Balkany Zorya Kremin
15:00 Desna Obolon Brovar Kyjev
15:00 Hirnyk-Sport Mykolaiv
15:00 Kramatorsk Sumy
15:00 Zhemchuzhyna Odesa Naftovik-Ukrnafta
15:00 Bukovyna Nyva-V
15:00 Ivano-Frankivsk Lviv
15:00 Met. Zaporozhye Metalist 1925 Kharkiv
15:00 Nikopol Nova Kakhovka
15:00 Sudnobudivnyk Mykolaiv Inhulets 2
15:00 Tavriya Dnipro-1
15:00 Zhytomyr Nyva Ternopil
15:00 Krymteplytsia Rubin Yalta
15:30 Yverdon Lausanne Ouchy
15:30 Dudingen Azzurri Lausanne
15:30 Vevey Fribourg
16:00 Aarau W Grasshoppers W
16:00 Achilles 29 Katwijk
16:00 Kotwica Kolobrzeg Pogon Szczecin II
16:00 Kriens Breitenrain
16:00 Stabaek Valerenga
16:00 Torpedo Kutaisi Saburtalo Tbilisi
16:00 Marignane Stade Bordelais
16:00 Sete Marseille II
16:00 Jura Sud Raon L Etape
16:00 Le Puy Paris SG II
16:00 Montceau ASM Belfort
16:00 St. Louis Neuweg Annecy
16:00 Numancia Albacete
16:00 Amiens AC Poissy
16:00 Reims 2 Lusitanos
16:00 Sedan Arras
16:00 Lorient II Saint-Malo
16:00 Meyrin Grand-Lancy
16:00 Thun II Echallens
16:00 Colomiers Martigues
16:00 Monaco II Grasse
16:00 Pezenas Tarbes
16:00 Toulon Frejus Saint Raphael
16:00 Monts Yzeure
16:00 Saint Priest Villefranche
16:00 IC Croix Bastia-Borgo
16:00 Lens II Beauvais
16:00 Lille II Fleury-Merogis
16:00 Sainte-Genevieve JA Drancy
16:00 Chartres Fontenay
16:00 Le Havre II Romorantin
16:00 Vitre Saint-Pryve
16:20 Riga FC Spartaks
16:30 Zurich W Yverdon W
16:30 Bristol City W Yeovil W
16:30 Bergerac Nice II
16:30 Levante Alaves
16:30 Juve Stabia Fondi
16:30 Matera Paganese
17:00 Sunderland W Chelsea W
17:00 Dunav Ruse Pirin Blagoevgrad
17:00 Stade Montois Hyeres
17:00 Limoges Trelissac
17:05 San Lorenzo Colon Santa FE
17:30 Dessel Virton
17:30 Sint Niklaas Olsa Brakel
17:30 Hades City Pirates
17:30 Tessenderlo Hasselt
17:30 Zwarte Leeuw Vosselaar
17:30 Din. Bucuresti Astra
18:00 Sprimont-Comblain Wallonne Ciney
18:00 K. Berchem Sport Chatelet
18:00 Oosterzonen Aalst
18:00 Seraing Oudenaarde
18:00 Deinze ASV Geel
18:00 Dender Knokke
18:00 Heist Lommel SK
18:00 Entente Durbuy Waremme
18:00 Meux Walhain
18:00 RWD Molenbeek Hamoir
18:00 OC Charleroi Acren
18:00 UR La Louviere Rebecquoise
18:00 Ronse KRC Harelbeke
18:00 Overijse Lenaarts
18:00 Biskra Constantine
18:00 CR Belouizdad Saoura
18:00 Harrach Oran
18:00 Hussein Dey Paradou
18:00 ES Setif Medea
18:00 MC Alger USM Alger
18:00 Lorca FC Cadiz CF
18:00 Boulogne Mantes
18:00 Dukla Prague Sparta Prague
18:30 Deportes Iquique U. De Concepcion
18:30 Andria Monopoli
18:30 Cosenza Catania
18:30 Lecce Bisceglie
18:45 Leganes Atl. Madrid
19:00 Bahia Coritiba
19:00 Vasco Chapecoense-SC
19:05 Temperley Estudiantes L.P.
19:30 Portland Thorns W Chicago W
20:00 Cartagena Valledupar
20:00 Chico Atletico F.C.
20:00 Fortaleza Pereira
20:00 Leones Real Santander
20:00 Quindio Cucuta
20:00 U. Magdalena Bogota
20:00 Barranquilla Llaneros
20:00 Orsomarso Popayan
21:00 Huachipato S. Wanderers
21:05 Gimnasia L.P. Lanus
22:00 Palmeiras Santos
23:00 Boston Breakers W Sky Blue W
23:00 Washington Spirit W Seattle Reign W
23:30 Puerto Rico New York Cosmos
23:30 San Luis O'Higgins
23:30 North Carolina Courage W Orlando Pride W
2017-10-01
04:00 JEF United W Urawa W
04:00 Inac Kobe Leonesa W Sayama W
06:00 Busan Seongnam
06:00 Ansan Greeners Gyeongnam
08:15 Valasske Mezirici Otrokovice
08:30 Zilina B Bardejov
08:30 Dukla Banska Bystrica Detva
08:30 Podbrezova B I. Bratislava
08:30 Raca Rohoznik
08:30 Presov B Krompachy
08:30 Slovan Bratislava B Slovan Most
09:00 Atalanta U19 Inter U19
09:00 Nowe Miasto Lubawskie Widzew Lodz
09:00 Plzen W Slavia Prague W
09:00 Landhaus W Vorderland W
09:15 Pelikan Victoria Sulejowek
10:00 Atletico Madrid W Athletic Bilbao W
10:00 Barcelona W Santa Teresa W
10:00 Tenerife W Albacete W
10:00 Valencia W Huelva W
10:00 Zaglebie 2 Stilon Gorzow
10:00 Flora U21 Infonet Tallinn II
10:00 Betis W Zaragoza CFF W
10:00 Espanyol W Rayo Vallecano W
10:00 Madrid C. W Real Sociedad W
10:00 Sevilla FC W Levante W
10:00 Rakvere Levadia U21
10:00 Giresunspor Umraniyespor
10:00 Samsunspor Balikesirspor
10:00 Real Sociedad Betis
10:00 Alcorcon Granada CF
11:00 Gornik Z. 2 Bielsko-Biala
11:00 Koge Fredericia
11:00 Roskilde Nykobing
11:00 Skive Thisted FC
11:00 Vejle F. Amager
11:00 Viborg Brabrand
11:00 Assi W Mallbackens W
11:00 VSK Aarhus W Fortuna Hjorring W
11:00 Brighton W Durham W
11:00 Arna-Bjornar W Medkila W
11:00 Bergheim W Altenmarkt W
11:30 S. Kerbura Norrtalje
11:30 Gumushanespor Silivrispor
11:30 Amedspor Etimesgut
11:30 Bayburt Erbaaspor
11:30 Yomraspor Kemerspor 2003
11:30 24 Erzincanspor Yesil Bursa
11:30 Pazarspor Diyarbekirspor
11:30 Cizrespor Utas Usakspor
11:30 Duzyurtspor Sultanbeyli
12:00 Duisburg W Wolfsburg W
12:00 Osterlen FF Lindsdals
12:00 Hacettepe Karsiyaka
12:00 Tokatspor Mersin
12:00 Goteborg W Kvarnsvedens W
12:00 Honka W Ilves W
12:00 Utenis 2 Stumbras 2
12:00 GBK Kokkola W Jypk W
12:00 IFK Malmo Prespa Birlik
12:30 AFC De Treffers
12:30 Belusa Crystal
12:30 Borcice Nitra B
12:30 Nemsova Sala
12:30 Velke Ludince Gabcikovo
12:30 Oberwallis Naters Portalban
12:30 B. Nova Ves Snina
12:30 Plavnica 1.FK Svidnik
12:30 Sabinov Vysne Opatske
12:30 V. Revistia SK Odeva Lipany
12:30 Kalinovo Nova Bana
12:30 Krasno Oravske Vesele
12:30 Lip. Stiavnica MSK Martin
12:30 Triestina Renate
12:30 Elazigspor Rizespor
12:30 Winterthur II Balzers
12:30 Bassano AlbinoLeffe
12:30 FeralpiSalo Pordenone
12:30 Gubbio Sudtirol
12:30 Reggiana Sambenedettese
12:30 Teramo Fermana
12:30 Graz W Sturm Graz W
13:00 Radnicki Pirot Metalac
13:00 Hamme Patro Eisden
13:00 Pembroke Rabat Ajax
13:00 La Calamine RWS Bruxelles
13:00 RFC Liege Solieres Sport
13:00 Nybro Torns
13:00 Boom Temse
13:00 Gullegem KRC Gent
13:00 Westhoek Pepingen
13:00 Tur Bielsk Podlaski Warta Sieradz
13:00 Bocholter Hoogstraten
13:00 Cappellen Tienen
13:00 Duffel K. FC Turnhout
13:00 Hades City Pirates
13:00 Spouwen-Mopertingen Wijgmaal
13:00 B. Gdynia Wierzyca
13:00 Bokelj Ibar
13:00 FK Cetinje Mladost Ljeskopolje
13:00 Jedinstvo Lovcen
13:00 Mornar Bar Igalo
13:00 Petegem Londerzeel
13:00 Sandomierz Biala Podlaska
13:00 Bornem Izegem
13:00 Spartakus Daleszyce Unia Tarnow
13:00 Saint Eloois Torhout
13:00 Upsala Skiljebo
13:00 Sparta Prague W Dukla Prague W
13:00 Sodertalje FK Assyriska IF
13:00 Santos Tartu Kuressaare
13:00 Tsarsko Selo Oboriste
13:00 Birmingham W Everton W
13:00 Manchester City W Arsenal W
13:00 Tauras Taurage FK Panevezys
13:00 Doncaster W Millwall W
13:00 Tottenham W Aston Villa W
13:00 Celik Niksic Jezero
13:00 Hammarby W Eskilstuna United W
13:00 Otrant Berane
13:00 Plzen Bohemians 1905
13:00 Bordeaux W Marseille W
13:00 Guingamp W Paris SG W
13:00 Langenthal Schotz
13:00 Dziugas Telsiai Palanga
13:00 Qrendi Sirens
13:00 Soyaux W Fleury 91 W
13:00 Lille W Albi W
13:00 Montpellier W Lyon W
13:00 Pitea W Orebro W
13:00 Paris FC W Rodez W
13:30 Sered Lok. Kosice
13:30 Trebisov Poprad
13:30 Kosova Hongg
13:30 Lozorno Bahon
13:30 Rovinka Vajnory
13:30 Slovan Ivanka Devinska N. Ves
13:30 Tomasov Bernolakovo
14:00 KKS Kalisz Gornik Konin
14:00 Botafogo RJ Vitoria
14:00 Lok. Gorna Montana
14:00 Sozopol Botev Vratsa
14:00 Watford W Oxford Utd W
14:00 Huesca Rayo Vallecano
14:00 Djurgarden W Linkopings W
14:00 Delemont Zug
14:00 Grasshopper II Munsingen
14:00 Sudburgenland W Neulengbach W
14:15 Barcelona Las Palmas
14:30 Gute Karlbergs
14:30 Carrarese Siena
14:30 Pistoiese Cuneo
14:30 Alessandria Arezzo
14:30 Pontedera Livorno
14:30 Levski Cherno More
14:30 Shukura Samtredia
14:30 Arzachena Monza
14:30 Pro Piacenza Olbia
15:00 Radomiak Radom GKS Jastrzebie
15:00 Adanaspor AS Erzurum BB
15:00 CFR Cluj FC Juventus Bucuresti
15:00 Jablonec Mlada Boleslav
15:00 Jihlava Sigma Olomouc
15:00 U. Catolica Colo Colo
15:00 Ostrava Zlin
15:00 Arsenal Kiev FC Dnipro Cherkasy
15:15 San Gwann FC Marsa FC
15:15 Zebbug Zejtun Corinthians
16:00 Lugo Tenerife
16:00 Osasuna Gijon
16:00 Slavia Prague Brno
16:00 Sogndal Molde
16:00 Odd Haugesund
16:00 Sandefjord Aalesund
16:00 Tromso Lillestrom
16:00 Viking Stromsgodset
16:30 Dila Gori Chikhura
16:30 Fano Ravenna
16:30 Modena Mestre
16:30 Padova Santarcangelo
17:00 Cartagines U.C.R.
17:00 Liberia Limon
17:00 Zeledon Santos DG
17:00 Ludogorets Beroe
17:00 Alajuelense Grecia
17:00 Carmelita Saprissa
17:00 Denizlispor Gaziantep
17:30 Sepsi FCSB
18:00 Sevilla FC B Reus Deportiu
18:00 Rosenborg Sarpsborg 08
18:30 Palestino Deportes Temuco
18:30 Gavorrano Viterbese
18:30 Lucchese Piacenza
18:30 Pisa Prato
19:00 Avai Atletico GO
19:00 Cruzeiro Corinthians
19:00 Gremio Fluminense
19:00 Sao Paulo Sport Recife
19:00 D. Puerto Montt S. Morning
19:00 Magallanes Union La Calera
19:00 Nublense La Serena
19:00 San Felipe Coquimbo
19:00 Barnechea Valdivia
19:00 Cobreloa Iberia
19:00 Copiapo San Marcos de Arica
19:00 Rangers Cobresal
20:00 Edmonton San Francisco Deltas
20:00 North Carolina Indy Eleven
20:00 Deportivo Coopsol Willy Serrato
20:00 Sport Victoria Sport Loreto
20:00 Cesar Vallejo Sport Ancash
20:00 Cienciano Santa Rosa
20:00 Defensor La Bocana Sport Boys
20:00 Hualgayoc Carlos Manucci
20:00 Los Caimanes Huaral
21:00 Guadalupe Herediano
21:00 A. Italiano Everton
22:00 Miami FC Jacksonville A.
22:00 Atletico-PR Atletico-MG

Serie C: Regular Season

brazil - 2017

# Team P W D L GS GA GD Pts Recent Form
1 Sampaio Correa 18 9 5 4 24 20 +4 32 LWDWW
1 Sao Bento 18 8 7 3 20 10 +10 31 WDDWW
2 CSA 18 8 8 2 21 12 +9 32 DWDLW
2 Tupi 18 7 7 4 21 18 +3 28 LDDWW
3 Fortaleza 18 7 6 5 20 15 +5 27 WLDLD
3 Tombense 18 6 8 4 19 17 +2 26 DWWDL
4 Confianca 18 6 7 5 23 25 -2 25 WWWWL
4 Volta Redonda 18 6 7 5 24 17 +7 25 LDWDW
5 Salgueiro 18 7 3 8 19 16 +3 24 WLDLW
5 Joinville 18 6 7 5 28 23 +5 25 WDLLW
6 Cuiaba 18 4 11 3 17 17 +0 23 DLWWD
6 Botafogo SP 18 6 7 5 25 20 +5 25 WLDLL
7 Ypiranga Erechim 18 5 8 5 23 21 +2 23 LDLDW
7 Remo 18 5 7 6 19 21 -2 22 LLDWL
8 Botafogo PB 18 6 3 9 18 21 -3 21 WDLLW
8 Bragantino 18 4 9 5 16 19 -3 21 WDDDL
9 Moto Club MA 18 5 5 8 18 20 -2 20 LWDWL
9 Macae 18 5 4 9 16 28 -12 19 DLWWL
10 ASA 18 2 7 9 11 23 -12 13 LDLLL
10 Mogi Mirim 18 3 4 11 15 34 -19 13 LWLLL
advertisement
advertisement